.

Jsme rodina, která bydlí v ráji

Žili jsme v Brně a na Bali jsme jezdili na pár týdnů. Už od začátku jsme jezdili na Bali, abychom změnili prostředí pro život. Nejsme typická dovolenková rodina. Vždy jsme si našli pro sebe vilku a dělali si plány podle sebe. Kdo má děti ví co znamená pojem slowtraveling :-) Poprvé jsme přijeli jen na tři týdny s Eliškou, když měla rok a půl. Po druhé na šest týdnů, to už jsme měli i Marca a malou Sárku v bříšku. Nyní jsmě měli plán zůstat 6 měsíců, ale nakonec jsme neodletěli zpět :-)

 

 

 

 

 

 

 

.

Let it be...

Milujeme jen tak být na pláži, nechat děti si hrát v písku a ve vlnách moře, dívat se do džungle a na rýžové pole, objevovat nová místa, ochutnávat výborná jídla, poznávat nové lidi.... Tak jsem se rozhodli a sbalili náš život do 25 krabic od banánů, uložili je do garáže a  odjeli...

 

 

 

 

 

 

 

.

Bali... Ostrov Bohů...

Bali je pro nás výjmečné místo. Lidé se na Vás smějí, pomahají si, jsou velmi zruční a silně věřící. Komunikují s několika Bohy. Každý den se s nimi radí a modlí se. Starají se tak o prosperitu ostrova, o blaho své rodiny o bezpečnost svých motorek :-) Ceremony na Bali nelze přehlédnout. Jeden z významných svátků na Bali je  Nyepi neboli Den ticha. Místní obyvatelé věří, že tento den nad ostrovem krouží zlí duchové a pokud nikoho neuvidí, tak odletí pryč. Proto je během svátku Nyepi zákaz vycházení a všichni včetně turistů musí zůstat doma.

 

 

 

 

 

 

 

.

Kousek Bali i k Vám domů...

Macramé, kouzelné sovičky, obrazy, sochy a sošky, dětské oblečení, sárongy... Vše vyrobeno místními rodinami na ostrově Bali!  Máme dar vybírat krásné kousky a vy tak můžete mít doma nádherné kousky a dárky pro vaše blízké a místní rodiny mají krásnou práci, za kterou si zaslouží být spravedlivě odměněni. 

 

 

 

 

 

 

 

.